Arhiv
Dva tisoč trinajst
Razstavni projekt je avtor Gašper Jemec zasnoval skupaj s kustosinjo in likovno kritičarko dr.Nadjo Zgonik za Galerijo Velenje. Na razstavi je bilo predstavljenih 13 del oziroma sklopov del iz preteklih trinajstih let Jemčevega ustvarjanja.
Več o dogodku
Zloženka
Ustvarjamo z barvo in odpadnim materialom
Gašper Jemec je v galeriji razstavljal instalacije iz odpadnega materiala. Na delavnici so otroci prav tako sestavljali svoje »instalacije« iz materialov, ki jih doma vržemo v smeti (plastični lončki, deli polomljenih igrač, papirnate role, itd.). Z barvnim papirjem so v tehniki kolaža izdelali svoje umetnine. Igrali so se z oblikami, spoznali barve in se naučili katere so tople, katere hladne in kako se barve obnašajo med seboj.
Več o dogodku
Vodstvo po razstavi in druženje z Gašperjem Jemcem
Na razstavi Dva tisoč trinajst je bila premierno predstavljena nova instalacija, ki jo je avtor ustvaril iz različnih materialov in odpadnih kosov iz proizvodnje podjetja Gorenje d.d.. Avtor razstave Gašper Jemec nas je popeljal skozi svoje umetniško ustvarjanje.
Več o dogodku
Figura in krajina
Razstava, ki je nastala pod pokroviteljstvom Slovenske akademije znanosti in umetnosti sodi v koncept predstavitev uglednih umetnikov, katerih dela so vključena v stalno zbirko sodobne slovenske umetnosti Galerije Velenje.
Več o dogodku
Zloženka
Zgodba o prestolu
Predstavitev slike Janeza Bernika - Prestol, 1970, olje na platnu, ki je v stalni zbirki Galerije Velenje na Velenjskem gradu. Ob sliki smo se pogovarjali o motivu, barvah in teksturi, sledila je pravljica o prestolu ali risanje domišljijskega prostora. Vodila je Kornelija Križnič.
Več o dogodku
Slikarska delavnica s teksturami
Po kratkem ogledu razstave so otroci v delavnici poskušali naslikati svojo sliko tako, da so v barvo vmešali najrazličnejše materiale in eksperimentirali z njihovo površino. V barvo so lahko vmešali vse od slame, zemlje, mivke in še marsičesa. Pri tem pa so uporabljali pigmente, čopiče, lepenko, mekol lepilo in še kaj.
Delavnice je vodila Urška Mazej.
Več o dogodku
Uf, industrija!
Predstavitev kataloga mrežnega projekta EPK, Uf, industrija v katerem je bila Galerija Velenje udeležena s projektom Gorenje z vizijo. Predstavitev je vodila mag. Milena Koren Božiček.
Več o dogodku
Likovno in vizualno
Razstava praks 20. in 21. stoletja sta pripravila Slovensko društvo likovnih kritikov in Galerija Velenje.
Več o dogodku
Likovno in vizualno
Pogovor na temo razstave, ki so jo pripravili člani Slovenskega društva likovnih kritikov.
Več o dogodku
Od vizualnega k likovnemu - Kolaž
Vizualno je vse, kar nas obkroža in obstaja v našem okolju. Likovno pa ni splošno dano v našem okolju, ampak je ustvarjeno s strani umetnika, ki je v vizualnih informacijah poiskal vsebino in jo poustvaril na novo. V sodobni umetnosti se likovno in vizualno prepletata. Tehnika, ki lahko odlično ponazori ta preplet je kolaž. Kolaž je likovna kompozicija, ustvarjena iz različnih materialov – fotografij, izrezkov iz časopisnega papirja, tekstila, ki pa jih lahko dopolnimo tudi z elementi risbe ali slike. Tehnika spodbuja ustvarjalnost, ker od ustvarjalca zahteva preoblikovanje že obstoječih motivov na nov, likovni način.
Urška Mazej
Na delavnici so otroci izdelali kolaže, ki so združevali že obstoječe elemente z risbo in sliko.
Več o dogodku
TOTALNArazPRODAJAslik
Po akcijskih cenah ste lahko napolnili svoje košarice s slikami velenjskega akademskega slikarja Robija Cagliča.
Več o dogodku
Gorenje z vizijo
Razstava o kreativnosti industrije bele tehnike, ki se že 60 let rojeva v Velenju. Govorila je o oblikovanju izdelkov Gorenja ter marketinški in grafični komunikaciji kot vizualni govorici podjetja, ki je skozi čas vzporedno nastajala. Razstava je nastala v produkciji zavoda Maribor 2012 – Evropska prestolnica kulture, Galerije Velenje in Gorenja kot del mrežnega projekta »Uf, industrija!«.
Več o dogodku
Publikacije
Peka piškotov
Ob razstavi Gorenje z vizijo je potekala delavnica peke piškotov v sodelovanju s Šolo za storitvene dejavnosti. Delavnico je vodila Marija Novak, učiteljica strokovno teoretičnih predmetov, z dijaki Šole za storitvene dejavnosti.
Več o dogodku
Igriva arhitektura - Naše mesto
Delavnico sta vodila dr. Mojca Furman Oman in Jaka Sedovnik, univ. dipl. inž. arh. (Metro SR, zavod za prostor Savinjske regije), v njej pa so ustvarjali učenci osnovne šole Mihe Pintarja Toleda. Projekt Igriva arhitektura poteka pod okriljem Zbornice za arhitekturo in prostor Slovenije, ki pod skupno znamko Arhitektura in otroci vodi izobraževanje mladih o pomenu arhitekture in prostorskih kvalitetah.
Več o dogodku