Arhiv
BODY. MADE IN ME
Made in me je analogija z industrijskim označevanjem porekla, s katero je Uroš označil svoje produkte ustne kamere. Zastavljena je polemično in kot paradoks.
Več o dogodku
Katalog
Dva tisoč trinajst
Razstavni projekt je avtor Gašper Jemec zasnoval skupaj s kustosinjo in likovno kritičarko dr.Nadjo Zgonik za Galerijo Velenje. Na razstavi je bilo predstavljenih 13 del oziroma sklopov del iz preteklih trinajstih let Jemčevega ustvarjanja.
Več o dogodku
Zloženka
Figura in krajina
Razstava, ki je nastala pod pokroviteljstvom Slovenske akademije znanosti in umetnosti sodi v koncept predstavitev uglednih umetnikov, katerih dela so vključena v stalno zbirko sodobne slovenske umetnosti Galerije Velenje.
Več o dogodku
Zloženka
Likovno in vizualno
Razstava praks 20. in 21. stoletja sta pripravila Slovensko društvo likovnih kritikov in Galerija Velenje.
Več o dogodku
Gorenje z vizijo
Razstava o kreativnosti industrije bele tehnike, ki se že 60 let rojeva v Velenju. Govorila je o oblikovanju izdelkov Gorenja ter marketinški in grafični komunikaciji kot vizualni govorici podjetja, ki je skozi čas vzporedno nastajala. Razstava je nastala v produkciji zavoda Maribor 2012 – Evropska prestolnica kulture, Galerije Velenje in Gorenja kot del mrežnega projekta »Uf, industrija!«.
Več o dogodku
Publikacije
Inventura 12
Razstava likovnih del, ki so jih ustvarili dijaki ŠC Velenje, Umetniške gimnazije – likovne smeri.
Več o dogodku
SUSTainART in umetniške vizije slikarja Uroša Potočnika
Razstava SUSTainART - (VZ)TRAJNOST! (okoljske rešitve v Šaleški dolini) in umetniške vizije slikarja Uroša Potočnika v Galeriji Velenje sta odprli veliko vprašanj, povezanih z našim bivanjem. Na prvi pogled nepovezane stvari se večplastno ukvarjajo s smislom preživetja človeka, ki išče rešitve v preprostosti življenja, ne more pa mimo tehnološkega razvoja. Tudi v snovanju Uroša Potočnika je v ospredju človek, odtujeni človek v sodobni družbi.
Več o dogodku
Knjižica SUSTainART
Pogled 6 – Slovenija: Jaz, tukaj, zdaj
Razstava Pogled na likovno umetnost Slovenije je glede na izhodišče, namen in cilj temeljnega pomena za slovenski prostor, saj ponuja edinstven vpogled na trenutno dogajanje na likovnem področju celotne Slovenije.
Več o dogodku
Zora Stančič
V Galeriji Velenje se je v sklopu EPK 2012 z razstavo "Prva praska najbolj boli" predstavila priznana slovenska vizualna umetnica Zora Stančič. Razstavo, pri kateri je velik poudarek na oblikovanju prostora, je soustvarila arhitektka Andreja Jug.
Več o dogodku
Zloženka
Prepletanja
V Galeriji Velenje in razstavišču Gorenje se je predstavilo dvoje prepletenih področij likovnega ustvarjanja avtoric; v galeriji Gorenje njihovi unikatni in uporabni izdelki ter v galeriji Velenje umetniški eksponati.
Več o dogodku
Knjižica
"Samo tu lahko živim"/grafike in slike
V Galeriji Velenje se je umetnik predstavil z najnovejšo produkcijo slik in grafik. Razstava je bila posvečena njegovemu življenjskemu jubileju. Vso svojo karierno pot je pomemben člen med Italijo in Slovenijo. Je avtor številnih strokovnih člankov, razprav, knjig in grafično-pesniških map. Živi in ustvarja v Trstu.
Več o dogodku
Vabilo
Pokrajina v novejši umetnosti:
Razstava Pokrajina med piktorializmom in abstrakcijo nam lahko odpira različna vprašanja, ki se nanašajo predvsem na odnos umetnosti do preteklosti in njeno današnjo produkcijo v razmerju do časa v katerem nastaja. Razlogov za to je več, iščemo pa jih lahko predvsem v zmerno konzervativni naravi prebivalstva, konkretno pa v slikarstvu poetičnega realizma, ki se še do danes ni izčrpalo. Razstavo je pripravilo Slovensko društvo likovnih kritikov v sodelovanju z Galerijo Velenje.
Več o dogodku
Oriplayground: Interaktivne prostorske instalacije
Miha Cojhter prihaja iz Velenja in se že več let izobražuje v avstrijskem Linzu. Med študijem se je seznanil z iskanjem prostorskih konceptov, razumevanjem in pomenom javnega, zasebnega virtualnega in realnega prostora ter konceptualnega razumevanja, ustvarjanja prototipov in projektov v umetnosti in arhitekturi.
Več o dogodku
Vabilo
80-letnica Igorja Ozima in 20-letnica Poletne violinske šole Velenje
Dokumentarna razstava ob 80-letnici violinista Igorja Ozima in 20-letnici Poletne violinske šole v Velenju. Na razstavi bo predstavljeno življenje in delo Igorja Ozima in kratek pregled zgodovine slovenskega violinizma.
Organizacija: Glasbena Šola Fran Korun Koželjski Velenje in Galerija Velenje.
Več o dogodku
Portreti slovenskih glasbenikov
Viktor Šest vzpostavlja ustvarjalni dialog z najrazličnejšimi figuralnimi liki, med katerimi so mnogi zaznamovani s portretističnimi specifikami. To so ljudje iz preteklosti in sedanjosti, iz javnega življenja in iz zasebnih krogov, ugledneži in »navadni smrtniki«, vselej pa tisti, katerih življenje je (bilo) aktivno, dinamično.
Anamarija Stibilj Šajn
Več o dogodku