Arhiv



Predstavitev od tor., 8. februar 2022 do pon., 28. februar 2022
Riko Debenjak, Razvoj gledališča, 1961, mozaik

Riko Debenjak, Razvoj gledališča, 1961, mozaik

Galerija Velenje

Riko Debenjak (1908- 1987)

Na današnji dan, 8. februarja 1908, se je v Kanalu ob Soči rodil Riko Debenjak, eden vodilnih predstavnikov Ljubljanske grafične šole. Zaradi izbruha prve svetovne vojne se je družina izselila na Štajersko v Šentjur pri Celju, kjer je končal osnovno šolo, nato pa šolanje nadaljeval na ljubljanski realki (1919-1923). Naslednje leto se je vpisal  na učiteljišče v Tolminu, vendar se je po letu dni zaradi finančnih težav preselil k stricu v Subotico kjer je nekaj časa služboval kot železničar. Leta 1939 se je vpisal na Umetniško šolo v Beogradu in po končanem študiju leta 1937 dokončal še višji akademski tečaj slikarstva. Istega leta je v Beogradu priredil prvo samostojno razstavo. Pot ga je nato vodila v Pariz, kjer se je dve leti samostojno izpopolnjeval v pariških umetnostnih zbirkah, predvsem v Louvru. Leta 1939 se je vrnil v Ljubljano in se tu za stalno ustalil. Srečanje z Božidarjem Jakcem je njegovo ustvarjanje dokončno usmerilo v grafiko, ki ji je ostal zvest do konca življenja. Sprva se je leta 1948 zaposlil kot profesor za grafiko na Šoli za umetno obrt v Ljubljani, leta 1950 je bil izvoljen za docenta za grafiko na Akademiji upodabljajočih umetnikov, leta 1965 pa je bil imenovan za rednega profesorja na isti akademiji, kjer je ostal do svoje upokojitve leta 1973.

Rika Debenjaka poznamo predvsem kot izvrstnega grafika, vendar se je kot vsestranski umetnik posvečal tudi drugim likovnim zvrstem, slikarstvu, freskantstvu, likovni opremi literarnih del ter karikaturam, ki jih je pod psevdonimom objavljal v satiričnem časopisu Pavliha. Po nastopu profesure na akademiji se je posvetil grafiki, njenem raziskovanju, eksperimentiranju in razvijanju novih grafičnih tehnik. Z njegovim delom je povezano tudi delovanje ljubljanske grafične šole.

Po letu 1950 je intenzivno razstavljal doma in v tujini na mednarodnih razstavah ter za svoje delo prejel več pomembnih nagrad.

Debenjak je leta 1977 razstavljal tudi v Velenju na skupinski razstavi z naslovom Jože Ciuha in sodobna slovenska grafika, leta 2019 pa je bila  v Galeriji Velenje razstava z izborom del iz pregledne razstave Rika Debenjaka (1908-1987), ki je bila posvečena 110. obletnici umetnikovega rojstva.

Malokdo ve, da je v Velenju pustil tudi trajnejšo sled, monumentalen mozaik, ki stoji v avli doma kulture pred vhodom v veliko dvorano. Mozaik z naslovom Razvoj gledališča, ki meri v višino 187 cm in v širino 460 cm, je avtor ustvaril leta 1961.

"Monumentalno, več kot pet kvadratnih metrov veliko delo pred nas postavlja figuralni prizor, ki ga sestavljajo drobci iz gledališke zgodovine oziroma ikonografije. Na desni strani pred kuliso, ki jo zaznamuje klasičen steber, med drugim prepoznamo Orfeja z liro, upodobljene pa so tudi maske in drugi rekviziti, ki izpostavljajo antični izvor gledališča in igre. Osrednje mesto na odru je namenjeno paru, ki ga sestavljata harlekin s kitaro (prepoznamo ga po karirastem oblačilu) in soplesalka oziroma soigralka"[1].  Figuri s hrbtom obrnjeni proti gledalcu opazujeta dogajanje v zatemnjeni cirkuški areni, ki jo nad njima  ponazarja oblika šotora. Povsem na levi strani mozaika pa je oder lutkovnega gledališča z leseno lutko, ki sedi na robu odrske niše. Trije prizori predstavljajo tri zvrsti  uprizoritvene umetnosti, klasično grško dramo, poulično gledališče in lutkovno gledališče.

"Kombiniranje barvnih koščkov spominja na sestavljanke barvnih stekel, talnih ploščic in ornamentov na stenah zunanjščine in notranjščine Doma, omejenost barvne lestvice in detajlov, ki je povezana s tehniko mozaika, pa ustvarja vtis geometrične ploskovitosti, ki je značilna za estetiko celotne stavbe"[2]

 

[1] Gregor Dražil, Mozaik v Domu kulture v Velenju v: Riko Debenjak, Živo verjamem v svetlobo in materijo, Mednarodni grafični likovni center, Ljubljana, 2020, str. 156,

[2] Prav tam


Več o dogodku
Ogled od pet., 21. januar 2022 do pon., 31. januar 2022
Predstavitev lokalnega inovatorja

Predstavitev lokalnega inovatorja

Galerija Velenje

V sklopu našega nedavnega kreativnega poziva: Išče se domači inovator vam predstavljamo domiselne stvaritve lokalnega inovatorja Vladimirja Blagusa.


Več o dogodku
Razstave od sre., 15. december 2021 do sob., 15. januar 2022
Jana Zornik: Fantazijsko funkcionalna / Funkcionalno fantazijska; A human experience  (Odprtje razstave)

Jana Zornik: Fantazijsko funkcionalna / Funkcionalno fantazijska; A human experience (Odprtje razstave)

Galerija Velenje

V Galeriji Velenje se decembra predstavlja umetnica Jana Zornik z razstavo Fantazijsko funkcionalna / Funkcionalno fantazijska. V okviru pregledne razstave bodo predstavljena v narativo povezana starejša in nova dela, ki so nastajala zadnjih pet let, skupno pa zajemajo obdobje od 2012 do 2021. Razstava je zasnovana kot vabilo gledalcu, da se potopi v zavest avtorice in prek njenega doživljanja sebe, ustaljenega sveta, človeka in trenutka, v katerem obstaja, dojame sebe in svojo lastno subjektiviteto.

Stalnica, ki se pojavlja v delu, je telo, ki se kaže skozi različne načine prisotnosti in odsotnosti, posredno tudi skozi aktivacijo obiskovalca. Njen vizualen stil ostaja poetičen in pripoveden ter poln simbolike.

Za obisk dogodka je potreben PCT pogoj (prebolel, cepljen, testiran) za starejše od 12 let ter spoštovanje vseh takratnih ukrepov za zajezitev širjenja koronavirusa, ki veljajo za izvajanje kulturnih dejavnosti.


Več o dogodku
Predstavitev od pon., 6. december 2021 do pet., 10. december 2021
Naprej v preteklost: Galerija od A do Ž (Spletna predstavitev)

Naprej v preteklost: Galerija od A do Ž (Spletna predstavitev)

Galerija Velenje

Ob 50-letnici naše kultne stavbe smo pripravili posebno abecedo, s pomočjo katere bomo vsak dan predstavitve izpostavili pet zbranih utrinkov, dogodkov in dejavnosti galerije. Predstavitev bo na ogled na spletnih platformah galerije (spletna stran, FB in Instagram).


Več o dogodku
Razstave od čet., 7. oktober 2021 do sob., 4. december 2021
Zgodba hiše kultnega betona - odprtje razstave

Zgodba hiše kultnega betona - odprtje razstave

Galerija Velenje

Zgodba hiše kultnega betona, 50 let arhitekture Adija Miklavca

Od galerijskega kotička do Galerije 

Umetnost in barve Afrike

Spominska, dokumentarna in pregledna razstava ob 50. letnici arhitekture zgrajene za kulturo, ki je v pol stoletja postala kultna zgradba v samem središču Velenja, bo skozi več razstav pod naslovom Zgodba hiše kultnega betona 1971-2021 predstavila zgodbo arhitekture in njenih prvih vsebin in v  50 letih.

Arhitektura te hiše je posebna, intimna in hkrati reprezentančna. Nastala je v drugi polovici 20. stoletja, času arhitekture surovega betona, poimenovanega brutalizem, ki je šokiral javnost a napovedal novo obdobje v arhitekturi. Pot k prepoznavanju njene izvirnosti in časovnega odziva  na razmere časa kot tudi zanimanje za brutalizem pa v zadnjem času narašča.

 Galerija kot nosilec projekta je v pritličju galerije pripravila razstavo o arhitekturi galerije in njenem avtorju (Od načrtovanja in gradnje do prenove), o zgodbi in življenju hiše v preteklih petdesetih letih: To hišo so zaznamovali posamezniki in vodje z vsebinami  od let 1971 do 2021. V spomin na prvi razstavi ob odprtju zgradbe so ostale fotografije in časopisne objave iz razstave prvih del za galerijsko zbirko Slovenska sodobna umetnost in razstavo Františka Foita o Afriki. Bogastvo umetniške zbirke Galerije Velenje, od prvega pridobljenega in do zadnjega dela za zbirko, do danes povečane že do stokratne razsežnosti. 

V zgornjem nadstropju je, v spomin na prvo postavitev, Muzej Velenje pripravil razstavo Umetnost in barve Afrike češkega kiparja, fotografa, popotnika in raziskovalca Afrike Františka Foita, ki se je v sedemdesetih letih preselil v Velenje. Slike, kipi in fotografije ter barviti vzorci Afrike bodo skozi razstavo poudarili širino, odprtost in ambicioznost sodobnega mesta Velenje, ki ga je že v nastajanju manifestirala vrhunska urbanizacija in bivalna arhitektura prijazna vsem prebivalcem.

Razstava bo na ogled do 27. novembra 2021.

Za obisk dogodka je potreben PCT pogoj (prebolel, cepljen, testiran) za starejše od 15 let ter spoštovanje vseh takratnih ukrepov za zajezitev širjenja koronavirusa, ki veljajo za izvajanje kulturnih dejavnosti.


Več o dogodku
Delavnice od tor., 26. oktober 2021 do čet., 28. oktober 2021
Barve in vzorci Afrike

Barve in vzorci Afrike

Galerija Velenje

Jesenske počitniške mini delavnice - od torka, 26., do četrtka, 28. oktobra 2021, od 10.30 do 12.00.

Med krompirjevimi počitnicami se bomo v Galeriji Velenje med 10.30 in 12. uro podali na potovanje po čudoviti kulturi afriške celine. Na brezplačnih počitniških likovnih delavnicah bomo ustvarjali po navdihu aktualne razstave Františka Vladimirja Foita. Popestrite si počitniške dneve v ustvarjalni družbi.

Delavnice so primerne za otroke od sedmega do dvanajstega leta starosti.

Posamezne delavnice se lahko udeleži največ 10 otrok.

Obvezne prijave na: info@galerijavelenje.si.

Za obisk dogodka je potreben PCT pogoj (prebolel, cepljen, testiran) za starejše od 15 let ter spoštovanje vseh takratnih ukrepov za zajezitev širjenja koronavirusa, ki veljajo za izvajanje kulturnih dejavnosti.


Več o dogodku
Razstave od čet., 9. september 2021 do sob., 2. oktober 2021
Zvonko Čoh, Pregledna razstava (Odprtje razstave)

Zvonko Čoh, Pregledna razstava (Odprtje razstave)

Galerija Velenje

Zvonko Čoh se je rodil leta 1956 v Celju. V Ljubljani je končal Srednjo šolo za oblikovanje in fotografijo, slikarstvo pa je študiral na Akademiji za likovno umetnost, kjer je leta 1981 diplomiral pri profesorju Janezu Berniku. Študij je nadaljeval na specialki pri profesorju Štefanu Planincu. V tem času se je začel ukvarjati z risanim filmom in ilustracijo. Danes deluje na področjih ilustracije, stripa, vizualnih komunikacij, umetniškega animiranega filma in oglaševalskih TV spotov.

V njegovem opusu je že preko 100 ilustriranih otroških in mladinskih knjig, za katere je prejel številna priznanja, med njimi Zlato pero Beograda 1983, Levstikovi nagradi 1988 in 1999, Veliko nagrado Hinka Smrekarja 2002 in nagrado za najlepšo otroško knjigo 2003. Njegov opus animiranih filmov zajema  preko 20 TV spotov in kratkih filmov. Izpostaviti velja celovečerno risanko Socializacija bika, ki jo je ustvaril z Milanom Eričem, zanjo pa sta prejela številne nagrade, tudi nagrado Prešernovega sklada. Zvonko Čoh se je predstavil že s številnimi samostojnimi razstavami, sodeloval pa je tudi na mnogih skupinskih razstavah v Sloveniji in izven naših meja.

Razstava bo na ogled do 2. oktobra 2021.

Obiskovalci morajo izpolnjevati PCT pogoj. 


Več o dogodku
Prireditve od pon., 13. september 2021 do sre., 15. september 2021
Mini Pikin Festival v Galeriji Velenje

Mini Pikin Festival v Galeriji Velenje

Galerija Velenje

V popoldanskem času bodo potekale različne dejavnosti za otroke.

Ponedeljek, 13.9.

16:00  ŽIVALSKA JOGA

17:00 ENCI BENCI V NAŠI HIŠI

Torek, 14.9.

16:00 DRUŽINSKO VODENJE PO RAZSTAVI

17:00 KO RISBA OŽIVI

Sreda, 15.9.

16:00 O TA HUDIČEVA VOLNA

17:00 STARO ZA NOVO

ŽIVALSKA JOGA

Joga nam pomaga razvijati sposobnost komunikacije s samim seboj ter sposobnost koncentracije in sprostitve. Je način razgibavanja telesa, dihanja in uma hkrati. Otroke, stare 6 let in več, vabimo, da se v družbi joga učiteljice Ivane Pranjić podajo na posebno potovanje, kjer bodo z aktivnostjo lastnega telesa spoznali pester živalski svet. S seboj prinesite veliko mero veselja do vadbe – užitek in zabava sta zagotovljena!  V skupini lahko sodeluje 10 otrok.

ENCI BENCI V  NAŠI HIŠI

Zbirka bogatega slovenskega otroškega izročila dokazuje, da je enkratna, sočna, humorna, včasih pa tudi zbadljiva ljudska govorica še kako živa in da ima še vedno svoj čar. Po ogledu razstave se bomo tudi sami preizkusili v vlogi ilustratorja. Delavnica je primerna za otroke, starejše od 6 let. V skupini lahko sodeluje največ 10 otrok. 

DRUŽINSKO VODENJE PO RAZSTAVI

Vse družine vabimo, da se v igrivem vzdušju  z nami sprehodijo po razstavi čudovitih ilustracij Zvonka Čoha. Svoje raziskovanje bodo družine zaključile na dvorišču naše vesele kmetije.  Družinsko vodenje bo temeljijo na interaktivnem sodelovanju otrok in zabavnem pregledu razstavljenih ilustracij. V skupini je lahko največ 20 posameznikov.    

KO RISBA OŽIVI

Animacija nas v vsakodnevnem življenju spremlja že skoraj na vsakem koraku. Po ogledu kratkih animiranih filmov Zvonka Čoha bomo skupaj ustvarili veliko skupno gibljivo sliko naših risanih umetnin. Delavnica je primerna za otroke, starejše od sedem let. V skupini lahko sodeluje 8 otrok. 

O, TA HUDIČEVA VOLNA

Zvonko Čoh je med drugim ilustriral tudi slovensko ljudsko pravljico Hudičeva volna. Zakaj ravno »hudičeva«, bomo spoznali ob ogledu aktualne razstave. Sledilo bo ustvarjanje s tem zanimivim materialom, pridelanim iz živalskih kožuhov. Pridi in riši z volno! Delavnica je primerna za otroke, starejše od šest let. V skupini lahko sodeluje 10 otrok.

STARO ZA NOVO

Kaj naredi pujsek s pokvarjeno uro? Ali so res vse stvari, ki se pokvarijo, takoj za v smeti? Ob ilustracijah Zvonka Čoha si bomo ogledali, kako se je s tem izzivom spoprijel pujsek. V ustvarjalnem delu se bomo s to nalogo spoprijeli tudi sami in odpadni material spremenili v nekaj čisto novega. Delavnica je primerna za otroke, starejše od šest let. V skupini lahko sodeluje največ 10 otrok. 

Interaktivne postaje

Ob razstavi smo pripravili tudi interaktivne postaje za otroke, ki so na voljo ob individualnem ogledu razstave:

- dopolnitev neskončne zgodbe (v Ku-Ku galeriji),

- reševanje ugank,

- v atriju Galerije Velenje si boste lahko ogledali Veselo kmetijo, ki jo je po ilustracijah Zvonka Čoha ustvarila Uršula Skornšek. 

Obiskovalci morajo izpolnjevati PCT pogoj. 

 




Več o dogodku
Prireditve od sob., 11. september 2021 do ned., 12. september 2021
Mini Pikin Festival v Galeriji Velenje

Mini Pikin Festival v Galeriji Velenje

Galerija Velenje

V času Mini Pikinega festivala bodo v galeriji potekale različne dejavnosti za otroke kot so družinska vodenja, pravljične ure, interaktivne postaje in delavnice.

Pikin program:


10:00 ŽIVALSKA JOGA

11:00 DRUŽINSKO VODENJE PO RAZSTAVI

12:00 DELAVNICA KO RISBA OŽIVI

13:00 DRUŽINSKO VODENJE PO RAZSTAVI

14:00 DELAVNICA STARO ZA NOVO

15:00 DELAVNICA ILUSTRACIJA V STRIPU

16:00 Z ŽIGOM ŠPAGETOM V SVET ZNAKOVNEGA JEZIKA

17:00 DRUŽINSKO VODENJE PO RAZSTAVI

ŽIVALSKA JOGA

Joga nam pomaga razvijati sposobnost komunikacije s samim seboj ter sposobnost koncentracije in sprostitve. Je način razgibavanja telesa, dihanja in uma hkrati. Otroke, stare 6 let in več, vabimo, da se v družbi joga učiteljice Ivane Pranjić podajo na posebno potovanje, kjer bodo z aktivnostjo lastnega telesa spoznali pester živalski svet. S seboj prinesite veliko mero veselja do vadbe – užitek in zabava sta zagotovljena!  V skupini lahko sodeluje 10 otrok.

DRUŽINSKO VODENJE PO RAZSTAVI

Vse družine vabimo, da se v igrivem vzdušju  z nami sprehodijo po razstavi čudovitih ilustracij Zvonka Čoha. Svoje raziskovanje bodo družine zaključile na dvorišču naše vesele kmetije.  Družinsko vodenje bo temeljijo na interaktivnem sodelovanju otrok in zabavnem pregledu razstavljenih ilustracij. V skupini je lahko največ 20 posameznikov. 

KO RISBA OŽIVI

Animacija nas v vsakodnevnem življenju spremlja že skoraj na vsakem koraku. Po ogledu kratkih animiranih filmov Zvonka Čoha bomo skupaj ustvarili veliko skupno gibljivo sliko naših risanih umetnin. Delavnica je primerna za otroke, starejše od sedem let. V skupini lahko sodeluje 8 otrok. 

STARO ZA NOVO

Kaj naredi pujsek s pokvarjeno uro? Ali so res vse stvari, ki se pokvarijo, takoj za v smeti? Ob ilustracijah Zvonka Čoha si bomo ogledali, kako se je s tem izzivom spoprijel pujsek. V ustvarjalnem delu se bomo s to nalogo spoprijeli tudi sami in odpadni material spremenili v nekaj čisto novega. Delavnica je primerna za otroke, starejše od šest let. V skupini lahko sodeluje največ 10 otrok. 

ILUSTRACIJA V STRIPU

Oblikovalka vizualnih komunikacij Klara Jan vam bo predstavila osnovne zakonitosti stripa in način, kako jih lahko uporabite v svoji zgodbi. Skupaj bomo napisali kratek stripovski scenarij, ki ga bomo preko skice pretvorili v sličice in jih v različnih tehnikah tuša prenesli na papir. Delavnica je primerna za vse starosti. V skupini lahko sodeluje 10 otrok. 

Z ŽIGO ŠPAGETOM V SVET ZNAKOVNEGA JEZIKA

Znakovni jezik je posebna vrsta sporazumevanja, pri kateri uporabljamo roke, obrazno mimiko in telo. Na delavnici bomo z Medobčinskim društvom gluhih in naglušnih Velenje odkrivali čudovito drugačnost sveta in kulture gluhih. Ob ogledu ilustracij Zvonka Čoha nas bo tako Žiga Špaget popeljal na zanimivo potovanje v svet znakovnega jezika. V skupini je lahko največ 10 otrok.    

 

Interaktivne postaje

Ob razstavi smo pripravili tudi interaktivne postaje za otroke, ki so na voljo ob individualnem ogledu razstave:

- dopolnitev neskončne zgodbe (v Ku-Ku galeriji),

- Enci benci izziv,

- v atriju Galerije Velenje si boste lahko ogledali Veselo kmetijo, ki jo je po ilustracijah Zvonka Čoha ustvarila Uršula Skornšek.

Obiskovalci morajo izpolnjevati PCT pogoj. 


Več o dogodku
Razstave od čet., 22. julij 2021 do sob., 28. avgust 2021
Tjaša Rener, Portreti Afrike - odprtje razstave

Tjaša Rener, Portreti Afrike - odprtje razstave

Galerija Velenje

Tjaša Rener je slikarka, ki je svoje okolje zamenjala za Gano. Prvič jo je obiskala kot študentka leta 2010. Njeni motivi so podobe vsakdanjika, ki se od evropskega močno razlikuje. Center njenih motivov je ženski svet in njihova vloga v Afriki. Njene podobe se “prebirajo kot knjiga”, v kateri je strnjenih veliko zgodb. Te so barvite, a tudi tragične. Kot slikarko jo močno navdihuje afriška kultura in tam živečimi prebivalci. Rezultat svojega dela vidi kot nekakšen hibrid kultur, kjer v svoje umetniško znanje aktivno vključuje nova opažanja in pridobljena znanja afriškega kontinenta.

Razstava bo na ogled do 28. avgusta 2021.


Več o dogodku
Sporočilo za javnost
Delavnice od pon., 28. junij 2021 do pet., 2. julij 2021
Poletne počitniške delavnice: Počitnice po umetniško

Poletne počitniške delavnice: Počitnice po umetniško

Galerija Velenje

Med poletnimi počitnicami vas vabimo, da se v naši ustvarjalni družbi podate na mestno umetniško dogodivščino. V petih dneh bomo po našem mestu iskali lokacije,  ki  nam ponujajo vpoglede v različne načine ustvarjanja na zabaven in izviren način. Vsak dan bomo vsebinsko obarvali glede na osrednjo temo:

-          Skok v mesto: spoznavanje mesta skozi igro in ustvarjanje na temo kipov mesta Velenje,

-          Skok na tuje: potopisno predavanje za otroke Na safariju in ustvarjanje ob zvoku,

-          Skok na Velenjski grad: ogled stalne zbirke Galerije Velenje in slikanje s stojali na prostem,

-          Skok v Dom kulture Velenje: ogled zakulisja osrednje kulturne ustanove in izdelava svoje lutkovne predstave,

-          Skok v svet animacij: ogled različnih animiranih filmov v Kinu Velenje in izdelava skupne animacije.

Primerno za otroke od 1. do 4. razreda.

Omejeno št. otrok: 10

Cena celotnega programa: 60 EUR/otroka.

V ceno programa je všteta tudi dnevna sadna malica in en topel obrok.

 

Prijave zbiramo na naslovu: info@galerijavelenje.si. Za vse dodatne informacije smo dosegljivi na tel. št.: (03) 828 00 10.

Naj se umetniška zabava prične!

 

Obveščamo vas, da so trenutno vsa mesta za prijavo otrok na poletne počitniške delavnice: Počitnice po umetniško POLNA. Zahvaljujemo se vam za vse prispele prijave.


Več o dogodku
Razstave od čet., 20. maj 2021 do sob., 12. junij 2021
Moje novo delo: Nataša Tajnik Stupar

Moje novo delo: Nataša Tajnik Stupar

Galerija Velenje

Moje novo delo je nov projekt Galerije Velenje, v katerem vizualni ustvarjalci predstavljajo nastajanje svojih del. S tem sledijo konceptu, da bi s svojim najnovejšim delom kar najbolj nagovorili tiste, ki sta jim umetnost in kultura blizu ali pa jim bosta zaradi tega postali. Tokrat se predstavlja akademska slikarka Nataša Tajnik Stupar.

Njeno novo delo je na ogled v Galeriji Velenje.


Več o dogodku
od sob., 1. maj 2021 do pon., 31. maj 2021
Program za mesec maj 2021

Program za mesec maj 2021

Galerija Velenje

Predstavljamo vam program za mesec maj.


Več o dogodku
Ogled od sob., 15. maj 2021 do pon., 31. maj 2021
Fotografska spletna razstava ob svetovnem dnevu podnebnih sprememb in svetovnem dnevu družin

Fotografska spletna razstava ob svetovnem dnevu podnebnih sprememb in svetovnem dnevu družin

Galerija Velenje

Danes, ob svetovnem dnevu podnebnih sprememb in svetovnem dnevu družin, na spletu objavljamo razstavo del, ki so prispela na naš fotografski natečaj na temo okoljskih sprememb.

Vsem, ki ste v njem sodelovali, vsaki družini in posamezniku, se iskreno zahvaljujemo – s poslanimi fotografijami ste nas opomnili na hitro spreminjanje pokrajine v naši okolici.

Vabimo vas k ogledu in se veselimo ponovnega sodelovanja z vami!


Več o dogodku
od pon., 26. april 2021 do pon., 10. maj 2021
Začetni tečaj digitalne fotografije v Galeriji Velenje

Začetni tečaj digitalne fotografije v Galeriji Velenje

Galerija Velenje

Radi fotografirate, vendar vedno niste zadovoljni z rezultati, ker ne poznate vseh zmogljivosti vašega fotoaparata? Ali pa ne veste, od kod bo fotografiran predmet zgledal najbolje ali zakaj hiša na posnetku stoji postrani? Pridružite se nam na začetnem tečaju digitalne fotografije, kjer boste spoznali osnovne zakonitosti fotografije.

Prvi sklop tečaja bo teoretične narave, v drugem sklopu pa bo poudarek na praktičnem delu. Zaželeno je, da imajo tečajniki zrcalno refleksni fotoaparat.

 

Vsebina tečaja: uvod, spoznavanje fotoaparata, splošne osnove fotografiranja, kreativna uporaba bliskavice, arhitekturna fotografija, portretna fotografija, fotografiranje hrane, osnove obdelovanja fotografij s programom Adobe Photoshop.

Tečaj bo vodil fotograf Peter Marinšek.

 

Trajanje: 8 srečanj/2 uri /1 x tedensko
Začetek: sreda, 12. 5. 2021, ob 16.30 uri v Galeriji Velenje, Titov trg 5, Velenje
Cena: 80 €

Prijave sprejemamo do ponedeljka, 10. 5. 2021 na info@galerijavelenje.si ali osebno v Galeriji Velenje.

Tečaj je primeren za mladino in odrasle.

Število tečajnikov je omejeno na 10. 


V primeru premajhnega števila prijavljenih (najmanj 8) si pridržujemo pravico do odpovedi tečaja!


Več o dogodku
Naročite se na naše e-novice!
Z e-novicami boste vedno na tekočem z dogajanjem v Galeriji Velenje!